fbpx
11.8 C
Skopje

Заработува од најстариот занает… Старлетата Маца Дискреција растела во сиромаштија, а сега живее со послуга

АКТУЕЛНО

Маца Дискреција, cтapлeтa, неодамна се појави во провокативно издание во „Амиџиќ“, во кое додека играше на една од игрите на Огњен рече дека „спиела со Аца Лукас“, но и дека со парите кои ги заработила од сајтот за возрасни започнала свој бизнис во Србија.

Маца е регистрирана фитнес инструкторка, а сега откри дека поседува стан во центарот на Белград, каде работат и нејзини куќни помошници!

“Ми требаат околу 2.000 евра месечно за да живеам. Имам своја услуга, купив стан во центарот на градот, автомобил. Заработувам многу пари преку…, но и преку мојата компанија која нуди онлајн фитнес обука”, вели cтapлeтaтa.

Маца, исто така, рече дека го бара својот татко и дека не успеала да го најде, но тоа, како што тврди нејзината мајка, не е вистина, бидејќи знаела каде живее нејзиниот биолошки татко.

Од мали нозе, Маца сакаше да стане позната и пееше каде и да се укаже прилика. Таа беше на аудиција за музичкото шоу „Можеш да бидеш sвезда“, но не се пласираше во вториот круг.

Првиот дел од прекарот го добила затоа што е „симпатична како мачка“, а вториот затоа што во интервју за ТВ Пинк БиХ, на новинарско прашање: „Дали некој се развел поради неа?“ Таа одговори: „Нема потреба од тоа. Диckpeцијaтa е загарантирана “.

Подоцна, ја шокираше јавноста кога го објави својот ценовник на Твитер и објави дека се занимава со најстариот занает.Во тоа време, исто така, се пофали дека е заштитена од aпceњe од моќни политичари.

Имаше дури и статија за тој настан во британскиот таблоид Мирор. Во 2018 година, таа стана учесник во реалното шоу Задруга.

Извор: kurir.rs

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -