fbpx
11.8 C
Skopje

На неполн месец пред изборите, штипскиот градоначалник со важен гостин – италијанскиот амбасадор во Македонија(ФОТО)

АКТУЕЛНО

На мое лично задоволство бев домаќин на италијанскиот амбасадор Андреа Силвестри кој е во посета на Штип.

На средбата, двајцата заклучивме дека Штип како центар на истокот заслужува да се развива со брзо темпо и дека ги содржи сите потребни компоненти да стане град во кој младите тука ќе ја градат својата иднина.

Амбасадорот Силвестри го запознав со сите досегашни реализирани проекти, разговаравме и за економскиот развој помеѓу штипско компании и италијански компании и изучување на италјанскиот јазик во Штип со отварање на италјанско катче.

Во мое лично име и во име на Општина Штип му се заблагодарив за традиционалното пријателство на Република Италија, како и за искрената поддршка којашто Штип ја има од оваа убава земја.

Grazie, ambasciatore Silvestri.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -