fbpx
11.8 C
Skopje

БУКВАЛНО “ЛЕТАЛ”: Маkeдонец дивеел со АУДИ, возел 250 километри на час на автопат во Србија

АКТУЕЛНО

Српските сообраќајци сопреле и исклучиле од сообраќај македонски државјанин на автопатот Ниш-Белград, кој возел со брзина од 252 киломери на час.

Станува збор за 32-годишник, а како што јавуваат српските медиуми, на патот било дозволено движење од најмногу 130 километри на час.

Против возачот ќе биде поднесена прекршочна пријава.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -