fbpx
11.8 C
Skopje

Камион се преврте на бул. „Борис Трајковски“ – сообраќајот во застој

АКТУЕЛНО

Извртен камион претпладнево предизвика застој во сообраќајот на булаварот „Борис Трајковски“, на потегот каде што извршуваат градежни работи за реконструкција.

На тој дел од потот што води од Драчево кон Охис, наизменично се пропуштаат возила во двата правца. Нема информации дали некој е поивреден.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -