fbpx
11.8 C
Skopje

ВМРО-ДПМНЕ СО ЛАЖНА АНКЕТА ЗА ВОДСТВО НА ИВАН ЈОРДАНОВ ВО ШТИП

АКТУЕЛНО

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов.

Анкета направена во “Microsoft Excel” и претставено лажно истражување се шири на социјалните мрежи шерувано од страна на подржувачи и членови на ДПМНЕ во Штип.

Ова не е прва лажна анкета и лажни вести пласирани во јавноста во предизборната кампања, стои во објавата на социјалните мрежи

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -