fbpx
11.8 C
Skopje

Поради официјална посета на Урсула Фон дер Лајен во Скопје, УТРЕ и задутре ќе има посебен сообраќаен режим

АКТУЕЛНО

На 28.09.2021 (вторник) и 29.09.2021(среда) во официјална посета на Република Македонија ќе биде делегација предводена од претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен.

Од тие причини Секторот за внатрешни работи Скопје ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на град Скопје.

Секторот за внатрешни работи Скопје апелира до сите граѓани учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -