fbpx
11.8 C
Skopje

Јорданов ветува дека ќе прави – веќе завршени проекти од Николов?

АКТУЕЛНО

Локалните избори во Штип наближуваат, а граѓаните се повеќе имаат јасна слика за кого ќе го дадат својот глас, стои во објавата на Штипска јавност

Јасна е предноста која ја има актуелниот градоначалник Сашко Николов, поради што од опозициската ВМРО-ДПМНЕ веќе се во паника. Па така, нивниот кандидат за градоначалник Иван Јорданов кажува проекти, кои веќе се завршени.

Иван Јорданов, кандидат за градоначалник на Штип, вети осветлување во градот, а актуелниот градоначалник Д-р Сашко Николов го реши осветлувањето преку јавно приватно партнерство каде целото осветлување во градот ќе биде променето во ново лед осветлување и повеќе никогаш штипјани нема да имаат проблем со мрачни улици, се додава во нивната објава

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -