fbpx
11.8 C
Skopje

Земjoтрес вечерва ја стресе Македонија -еве ги деталите

АКТУЕЛНО

Најновите вести од Македонија и светот

Интересни и актуелни информавии секој ден

Повеќе во продолжение

Вечерва е регистриран земјотрес од 2,7 степени според Рихтер во Македонија.

Земјотресот кој е регистриран во 21 часот и 17 минути бил со епицентар на 17 км југоисточно од Кичево, на длабочина од 2 километри

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -