fbpx
9.8 C
Skopje

Постер на Елвис Присли продаден за неверојатна сума од 42. 500 долари

АКТУЕЛНО

Аукциската куќа Херитиџ Окшнс, која има свое седиште во Тексас – САД известува дека редок постер со Еливс Присли од 1995 година, е продадена за неверојатни 42. 500 долари.

Станува збор за плакат што го најави концертот во градот Ралеј, Северна Каролина, на 19 мај 1955 година. Купувачот на постерот е непознат бидејќи сакал да остане анонимен, се вели во соопштението на Херитиџ Окшнс.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -