32 C
Skopje

Постизборна средба на пратеникот Љупчо Балкоски со ОК на ВМРО НП во Македонска Каменица (Фото)

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

United Group, сопственикот на Тотал ТВ, го презеде бугарскиот Vivacom

United Group, водечки телекомуникациски и медиумски оператор во Југоисточна Европа, во чиј состав во Македонија функционира Тотал ТВ, денес го објави завршувањето на...

Постизборна средба на пратеникот Љупчо Балкоски со општинскиот комитет на ВМРО Народна партија во Македонска Каменица.
ВМРО Народна партија е парламентарна партија.

Продолжуваме со средби со граѓаните во иднина, стои во објавата на ВМРО НП на Љубчо Георгиевски која после подолг период стана парламентарна партија.

Постизборна средба на пратеникот Љупчо Балкоски со општинскиот комитет на ВМРО Народна партија во Македонска…

Gepostet von ВМРО-Народна партија am Donnerstag, 30. Juli 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Делчевските пожарникари безбедно симнаа маче од кров

Успешно заврши интервенцијата на Територијалната противпожарна единица од Делчево која денес симна маченце кое два дена било качено на кров и неможело да се...

Заев со порака до Ахмети: Треба да се има бројки за премиер

По конститутивната седница во македонското собрание свое обраќање до јавноста имаше претседателот на СДСМ Зоран Заев. Тој на денешната пресконференција рече дека ќе ги...
- Advertisement -