fbpx
5 C
Skopje

Потресна исповед: Дознав дека сопругата ме изневерува и дека е бремена, но тоа не е најлошото…

АКТУЕЛНО

Се започна во 2010 кога ја запонав, двајцата ги изневеривме партнерите, раскинавме со нив и почнавме врска. Беше убава жена…сакав да и дадам се…8 месеци подоцна запловивме во брачни води….

Ни беше убаво…но имавме разни расправии, помалку пари, помалку друштво…две години подоцна остана трудна и ден откако обавивме среќна вест таа имаше спонтан…двацата бевме уништени…

Двајцата во тоа време работевме па скоро воопшто не се ни каравме…тука престана сета наша комуникација…не за долго ме изневери и тука пукна нашиот брак…бев скршен бидејќи бев сигурен дека таа е жената на мојот живот…

Бевме одвоени два месеци потоа повторно почнавме да се гледаме, да одиме на кафе…во тие два месеци во кои не се гледавме спиела со 5 мажи од нив 3ца ми беа добри пријатели…преминав преку се и повторно започнавме врска …некоку месеци подоцна дозна дека е бремена веќе 5 месеци…од самиот страт ме уверуваше дека детето е мое иако датумот не се вклопуваше… 2 месеци пред да се роди детето повторно се венчавме.

Кога се роди малиот…видов разлики кои докажуваат дека не е мое…не сум имал чувства на татковство…но ја чував таа мака во мене…додека повторно не почнаа расправиите…еден ден ми прели чашката и ја вратив кај родителите…сакав да се оддалечиме на некое време…меѓутоа низ неколку дена дознав некои многу лоши работи…таа имаше момче на страна, ме лажеше целиот втор брак, иако се сомневав…

Но, никогаш за ништо не сум добил директен одговор…ми стави долгови на грб така да во моментов заработувам 75 евра помалку од количината на догот…слабо го гледам и детето за кое се прашувам и дали е мое…

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -