fbpx
1 C
Skopje

Потресна исповед на љубовницата на познатиот пејач: Ме удри три пати, па ме извлече од возилото “

АКТУЕЛНО

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

Жената која пријавила дека пејачот Халид Муслимовиќ ја претепал кон крајот на јули во Бања Лука тврди дека тие двајца три години биле во врска и дека била тепана секогаш кога му барала да ѝ го врати долгот од 94.500 евра.

Соња Башиќ го приложила и пишаниот материјал, кој според нејзините зборови докажува дека му давала пари, како и заеднички фотографии на кои се гледа дека таа има модринки.

„Со Халид почнав да се забавувам во ноемви 2015 година, кога беше во Австралија на турнеја. Му помогнав да опстане, бидејќи беше во тешка финансиска ситуација. Му помогнав околу кредитот кој го имаше, но и децата да му се школуваат на факултет, а ги финансирав и неговите песни и спотови“ – изјавила Соња.

„Три пати ме удри по уста, а потоа го запре автомобилот, излезе и дојде до мојата врата. Ме фати за коса, ме извлече и јас паднав на земја. Удрив со десниот колк во камен, Го прашав: „Халид зошто ме удираш?“, а тој почна уште повеќе да ме удира“ – раскажала таа за српските медиуми.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Tвитер koментар: Кога ќе му кренеш на Мишко на фиксен, првото прашање му е дома си?

Вчера во медиумите одекна веста дека поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, по кого беше распишана меѓународна потерница, сам се појави во Обвинителството...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...
- Advertisement -