fbpx
22.8 C
Skopje

Пожар во Центарот на Скопје – се издига густ чад

АКТУЕЛНО

Пожар во централното градско подрачје во Скопје, во близина на трговскиот центар Рамстор и комплексот клиники „Мајка Тереза“, пренесе Курир.

Се гледа голем чад од куќа која гори на улицата Јордан Мијалков во центарот на Скопје.

Се уште не се знае која е причината за предизвикувањето на пожарот, а повеќе информации се очекуваат во текот на денот

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -