fbpx
6.8 C
Skopje

Позната причината за тешкиот мирис поради кои беа евакуирани станари

АКТУЕЛНО

Специјалните единици на АРМ, откриваат дека причинители за тешкиот и остар мирис кои се ширел во зградата во скопската населба Аеродром, биле купишта пелени со измет и урина во одводната канализација.

Откако проблемот беше утврден, жителите во овој станбен комплекс потврдија дека години наназад имаат проблеми со сопственици на стан во кој живеат 90 годишна мајка и 60 годишна ќерка.

Синоќа до надлежните органи беше пријавено дека некој фрлил непозната материја во еден од влезовите.

За поголема сигурност и безбедност, за време на евакуирањето на зградата, на место на настанот беше присутна и екипа на брзата помош.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -