fbpx
7 C
Skopje

Познатиот русkи астролог Тамара Глоба тврди: За овие три знаци 2021-ва година ќе биде година на невидена среќа

АКТУЕЛНО

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

Тамара Глоба е познат руски астролог, а на нејзините предвидувања им се верува, бидејќи речиси никогаш не греши.

Таа тврди дека оваа година овие три хороскопски знаци ќе имаат голема среќа и прилика за напредување.

Времето ќе го поминуваат со драги луѓе и сè ќе им оди од рака. Еве за кои знаци станува збор.

Риби Голема среќа ги очекува сите претставници на овој хороскопски знак. Во 2021-ва година, сè што ќе замислите тоа ќе ви се исполни, а животот ќе ви стане и подобар од што сте го замислувале. Тамара ги советува Рибите да дадат сè од себе. Ѕвездите ви се наклонети, а вие треба да се потрудите да ги искористите шансите на прав начин. Не чекајте работите сами од себе да се случуваат, туку вложете труд кој сигурно ќе резултира со успех.

Девица

Во 2021-ва година Девиците конечно ќе ја пронајдат смислата на животот и ќе го добијат она што им недостасувало за среќа. Ако долго време сте биле осамени, тоа ќе се промени. Шанса да ја запознаете сродната душа ќе се појави на средина на 2021-ва година. Таа личност ќе ви ја врати вербата во љубовта и самодовербата која ви недостасувала. За Девиците 2021-ва година дефинитивно ќе биде во знакот на љубовта и убавите чувства.

Бик

За Биковите ова ќе биде најнеобичната година во последните 10 години, не само што ќе бидат поштедени од лошите животни моменти, туку ќе добијат прилика да го остварат сето она за кое веќе долго време фантазираат. Самиот крај на јануари ви носи решение на некои ситуации кои веќе долго време ве мачат.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Tвитер koментар: Кога ќе му кренеш на Мишко на фиксен, првото прашање му е дома си?

Вчера во медиумите одекна веста дека поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, по кого беше распишана меѓународна потерница, сам се појави во Обвинителството...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...
- Advertisement -