fbpx
5 C
Skopje

Познато е каде бил епицентарот на земјотресот што ја стресе Македонија (Фотo+Видео)

АКТУЕЛНО

Ноќва во 3.54 минути на полноќ со јачина од 6,3 степени по Рихтеровата скала, земјотрес го стресе Драч Албанија кој силно се почувствува и во Македонија.

Земјотресот траел подолго, граѓаните веќе и споделуваат статуси на социјалните мрежи во кои пишуваат дека земјотресот ги разбудил, а дел од нив во моментот на земјотресот веднаш излегле од своите домови.

Фото

The first moments of the earthquake in Albania/ Momentet e para te termetit ne Shqiperi

The first moments of the earthquake in Albania/ Momentet e para te termetit ne Shqiperi.Location: Durres. Albania Video live Dritare.net/ 26 11 2018, 04:00 Raporter: Isa Myzyraj

Posted by Dritare.net on Monday, November 25, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -