fbpx
16 C
Skopje

Пратеничката која доби мандат од ВМРО-ДПМНЕ: Од партијата не се искрени – треба промена

АКТУЕЛНО

Емилија Александрова е една од осумте пратеници кои беа исклучени од ВМРО-ДПМНЕ, откако заедно со дел од своите колеги гласаа за промена на Уставот.

Во гостување на емисијата „10 минути“ на ТВ21, Александрова говореше за повеќе теми, но се осврна и на искреноста на нејзината поранешна партија, ВМРО-ДПМНЕ.

„Пораките кои ДПМНЕ ги праќа не се искрени – потребен е искрен пристап до граѓаните“, рече Емилија Александрова во емисијата „10 минути“ на ТВ21.

Воедно, таа истакна и дека е задоволна што Северна Македонија е дел од НАТО и што државата оди напред во меѓународната заедница.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -