fbpx
13.8 C
Skopje

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ излегоа од 46. пленарна седница

АКТУЕЛНО

По изрекување на пресудата за поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски  за случајот „Тенк“, пратениците од оваа партија ја напуштија 46-та пленарна седница што е во тек.

Засега нема официјална информација дали поради пресудата тие ја напуштија собраниската седница.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -