fbpx
22.8 C
Skopje

Пратениците на Ѕинго контра ВМРО-ДПМНЕ

АКТУЕЛНО

Пратениците од партијата на Ѕинго – Социјалистичка партија денеска му свртеа грб на својот коалиционен партнер ВМРО-ДПМНЕ и му помогнаа на мнозинството во Собранието да обезбеди кворум на пленарната седница.

Имено, пратениците од партијата Љупчо Димовски и неговата колешка Владанка Авировиќ не заминаа од собраниската сала, иако нивните колеги од ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -