7 C
Skopje

Пред да излезе од болница Трамп направи нешто неочекувано и доби бројни критики (Видео)

АКТУЕЛНО

2748 тестови: Регистрирани 934 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420, Куманово 35, Дебар 5, Штип 20,...

Седум општини почнуваат со развој на социјални услуги на локално ниво

Министерството за труд и соцјална политика денеска потпиша грантови за развој на социјални услуги со општините Карпош, Берово, Чаир, Липково, Демир Капија, Ново Село,...

Костадинов: 470 милиони рвра изнесува четвртиот пакет антикризни мерки за граѓаните

Ребалансот на Буџетот за 2020 година обезбедува навремена и ефикасна помош за работниците, ранливите категории граѓани, но и за компаниите погодени од коронакризата, изјави...

Американскиот претседател Доналд Трамп вчера накратко излезе од воената болница Вaлтер Рид каде е хоспитализиран поради коронавирусот.

Трамп беше виден во поврока возила што полека минуваа пред група негови приврзаници кои се собраа пред болницата.

Тој го најави изненадувањето на видео на „Твитер“, кое го објави 15 минути пред да излезе од болницата.

Ситуацијата ја коментираше и еден од активните агенти на тајната служба.

„Тоа никогаш не требаше да се случи. Агентите кои го возеа Трамп сега ќе треба да одат во карантин. Мислам, јас сигурно не би сакал да бидам во нивна близина. Фрустрирачки е односнот кон нас кога станува збор за коронавирусот, како ние да сме за еднократна употреба”, рече тој за Си-ен-ен.

Друг агент вели дека едноставно е невозможно да се каже не во таа ситуација, а трет смета дека сето тоа било несовесно.

Сепак, не сите агенти сметаат дека потегот на Трамп бил лош.

„Денес гледав некои вести и мислам дека е смешно да се каже оти Трамп се обидува да ги убие луѓето околу него. Сите знаеме дека тој е неконвенционален, но на нас е да си ја сработиме работата“, вели еден нивни колега.

Портпаролот на Белата куќа, Џад Дир, го опиша излегувањето на Трамп од болницата како кратко возење во моторизирана поворка за да им отпоздрави на приврзаниците и додаде дека Трамп многу брзо се вратил во својата болничка соба.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

2748 тестови: Регистрирани 934 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420, Куманово 35, Дебар 5, Штип 20,...

Регистирани 33 деца позитивни на коронавирусот: Состојбата во градинките е под контрола

Од отворањето на градинките на 9 септември до денеска регистрирани се вкупно 33 деца позитивни на корона-вирусот и 109 вработени. Во моментов во изолација...

Османи: Се надевам дека следната недела ќе седнеме да разговараме со Захариева

Се надевам дека следната недела ќе се обезбеди формат да седнеме и да разговараме со министерката Екатерина Захариева, бидејќи навистина се ближат деновите кога...

Седум општини почнуваат со развој на социјални услуги на локално ниво

Министерството за труд и соцјална политика денеска потпиша грантови за развој на социјални услуги со општините Карпош, Берово, Чаир, Липково, Демир Капија, Ново Село,...
- Advertisement -