fbpx
13.8 C
Skopje

Пред Емина турскиот милионер беше лудо заљубен во оваа девојка

АКТУЕЛНО

Емина Јаховиќ, која скоро се развела од Мустафа Сандал со кој има два сина, медиумите извесно време ја поврзуваат со милионерот Садетин Саран.

Ни едниот ни другиот досега не се огласуваа по тој повод.

Веста дека пејачката Емина Јаховиќ е во врска со турскиот милионер Садетин Саран одекна како бомба во медиумите. Вчера се појави и фотографија со која конечно признаа дека се во врска, но Садетин штом турските медиуми ја објавија, ја избриша од својот профил на Инстаграм.

Садетин Саран е роден 1964 година во Соединетите Американски Држави. Татко му бил владин службеник. Тој до 12 година живее во Америка, а потоа се сели во Турција. Откако ќе заврши средно училиште, добива спортска стипендија на Универзитетот Кентаки.

Садетин Саран е роден 1964 година во Соединетите Американски Држави. Татко му бил владин службеник. Тој до 12 година живее во Америка, а потоа се сели во Турција. Откако ќе заврши средно училиште, добива спортска стипендија на Универзитетот Кентаки.

Откако ќе го заврши Универзитетот со враќа во Турција. Работи во министерството за култура и туризам на Република Турција. Беше капитен на турскиот национален пливачки тим од 1984 1985 година, има неколку рекорди и денес се одолжува на Турција која му овозможи да стане тоа што е.

Мултимилионерот досега два пати беше во брак, а од 2012 година до 2017 беше во брак со забарката Емек Кулур. Емек и Садетин имаа прекрасна брачна заедница, но разводот кој се случи минатата година беше неминовен. Сепак, за време на разводот се случи и еден голем скандал.

Имено, турските медиуми бруеја дека во станот на Садетин бил пронајден прислушкувач во облик на инсект.

Тоа се случи во август, точно во моментите додека траеше нивната бракоразводна постапка. Тогаш тие двајцата завршија на суд, бидејќи тужителите тврдеа дека тоа го направила Емек. Тие пишуваа дека поранешна сопруга на Садетин го направила тоа за да извлече повеќе пари од него. Но нејзините бранители тврдеа дека тоа не е вистина, а самата забарка даде изјава дека разводот е многу болен и стресен за неа, па слични инсинуации воопшто не и требаат.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -