32 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Заев во Карпош: Правиот пат значи ЕУ и НАТО, грижа за сите, заштита од КОВИД – 19, економски раст и повеќе пари за секој

Денес правиот пат значи ЕУ и НАТО, значи грижа за сите, значи заштита од КОВИД – 19, економски раст и повеќе пари за секој,...

Мицкоски: На 15 јули сите заедно, единствени да им покажеме како се сака Македонија, и да ставиме крај на криминалот и разнебитувањето

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Делчево рече дека на 15 јули одлучуваме во каква Македонија сакаме да живеееме, понижена Македонија или горда...

Мисајловски од Куманово: Еден денар од акцизата ќе оди директно за културните работници, културата и спортот

Денеска еве повторно сум во Куманово скоро секој ден доаѓам тука на убави средби со граѓаните, денеска имавме неколку настани и средби со граѓаните...

Д-р Сашко Николов: Со мојот другар Гоце Маринковски, одиме заедно на најголема победа на СДСМ и коалицијата

Со мојот другар Гоце Маринковски, одиме заедно на најголема победа на СДСМ и коалицијата. На 15 јули, со заштитна маска, социјална дистанца и дезинфекција на...

Пред кратко се огласи Никола Митревски за дуелот со Австрија – има јасна порака

Голманот на македонската ракометна репрезентација, Никола Митревски пред малку се јави со Фејсбук објава на својот профил

Откако во првото коло бранеше одлично против Украина, каде забележа 15 интервенции, Митревски во дуелот со Чешка се најде на клупата, во вториот дел влезе, но не успеа да фати ритам и имаше само 1 интервенција.

Јавнота по поразот од Чешка силно го нападна селекторот Брестовац, кој одлучи да му даде шанса на Борко пред Никола, иако голманот на Еурофарм имаше одличен натпревар против Украина.

Митревски воопшто не сака да шпекулира за сите тие работи, напротив, само јасно напиша: „Да се биде или… Никогаш не се предаваме“.

Latest Posts

Заев во Карпош: Правиот пат значи ЕУ и НАТО, грижа за сите, заштита од КОВИД – 19, економски раст и повеќе пари за секој

Денес правиот пат значи ЕУ и НАТО, значи грижа за сите, значи заштита од КОВИД – 19, економски раст и повеќе пари за секој,...

Мицкоски: На 15 јули сите заедно, единствени да им покажеме како се сака Македонија, и да ставиме крај на криминалот и разнебитувањето

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Делчево рече дека на 15 јули одлучуваме во каква Македонија сакаме да живеееме, понижена Македонија или горда...

Мисајловски од Куманово: Еден денар од акцизата ќе оди директно за културните работници, културата и спортот

Денеска еве повторно сум во Куманово скоро секој ден доаѓам тука на убави средби со граѓаните, денеска имавме неколку настани и средби со граѓаните...

Д-р Сашко Николов: Со мојот другар Гоце Маринковски, одиме заедно на најголема победа на СДСМ и коалицијата

Со мојот другар Гоце Маринковски, одиме заедно на најголема победа на СДСМ и коалицијата. На 15 јули, со заштитна маска, социјална дистанца и дезинфекција на...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.