7 C
Skopje

Пред Трамп да стане позитивен на корона, ќерка му Иванка рече дека ќе ја прима вакцината во живо на ТВ шоу

АКТУЕЛНО

2748 тестови: Регистрирани 934 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420, Куманово 35, Дебар 5, Штип 20,...

Седум општини почнуваат со развој на социјални услуги на локално ниво

Министерството за труд и соцјална политика денеска потпиша грантови за развој на социјални услуги со општините Карпош, Берово, Чаир, Липково, Демир Капија, Ново Село,...

Костадинов: 470 милиони рвра изнесува четвртиот пакет антикризни мерки за граѓаните

Ребалансот на Буџетот за 2020 година обезбедува навремена и ефикасна помош за работниците, ранливите категории граѓани, но и за компаниите погодени од коронакризата, изјави...

Американскиот претседател Доналд Трамп кој е позитивен на коронавирусот има пет деца, меѓу кои и Иванка Трамп која е навистина популарна во јавноста. Имено, пред да стане познато во јавноста дека првиот човек на САД е позитивен на вирусот, неговата ќерка Иванка Трамп јавно објави дека вакцината за коронавирусот ќе ја прими за време на гостување во шоуто „The View“.

Ваквата најава на најстарата ќерка на Трамп доаѓа откако ководителката на шоуто најави дека нема намера да ја прими вакцината за COVID-19 сѐ додека не се увери дека ќерката на претседателот ја примила, по што таа се одзва на повикот и рече дека ќе ја прими вакцината.

„Драга Џој Бехар. Ќе дојдам во твоето шоу за да го направам тоа. Ѝ верувам на ФДА како што треба и сите Американци. Топ приоритет на сите треба да ни биде уништувањето на овој вирус“, напиша Иванка на Twitter.

Бехар го обвини претседателот дека со најавите дека САД ќе имаат своја вакцина сака само да добие политички поени за повторно да биде избран.

„Тој ќе направи сѐ само за да биде реизбран. Не наседнувајте на тоа. Иначе, вакцина ќе примам откако Иванка ќе ја прими“, рече Бехар во средата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

2748 тестови: Регистрирани 934 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420, Куманово 35, Дебар 5, Штип 20,...

Регистирани 33 деца позитивни на коронавирусот: Состојбата во градинките е под контрола

Од отворањето на градинките на 9 септември до денеска регистрирани се вкупно 33 деца позитивни на корона-вирусот и 109 вработени. Во моментов во изолација...

Османи: Се надевам дека следната недела ќе седнеме да разговараме со Захариева

Се надевам дека следната недела ќе се обезбеди формат да седнеме и да разговараме со министерката Екатерина Захариева, бидејќи навистина се ближат деновите кога...

Седум општини почнуваат со развој на социјални услуги на локално ниво

Министерството за труд и соцјална политика денеска потпиша грантови за развој на социјални услуги со општините Карпош, Берово, Чаир, Липково, Демир Капија, Ново Село,...
- Advertisement -