fbpx
1 C
Skopje

Предавство во Реал Мадрид: Ѕвездата на „кралевите“ пред трансфер во Барселона?

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Како што пренесуваат шпанските медиуми, играчот за врска на Реал Мадрид, Иско, не е задоволен од минутажата која ја добива во тимот, па и самиот тој донел одлука на крајот од сезоната да го напушти „кралскиот“ клуб.

„Уморен од седење на клупа, Иско одлучи да ги напушти „кралевите“ на лето. Не постојат шанси тој да го продолжи договорот“, пишува Мундо Депортиво, и открива дека тој е Барселона е главен фаворит за неговите услуги.

https://twitter.com/reezitv/status/833959098429288448?ref_src=twsrc%5Etfw

Иско кој долго време е симпатизер на Барселона сега конечно има шанса да му се оствари сонот од детство, а доколку премите во редовите на тимот од Каталонија тој ќе биде 13. играч кој од Реал, заминал во Барселона после: Самуел Ето, Перез, Гарсија Лара, Луис Енрике, Просинечки, Липатеги, Хаџи, Амадор, Милер, Переда, Перез, Лизарига.

Покрај Барселона, интерес за овој фудбалер постои и од Јувентус, Челси, Манчестер Јунајтед и Милан.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Најнова вест: Британскиот сој на коронавирусот регистриран во Македонија

Од Министерството за здравство информираат дека денес при при анализа на податоци од позитивни ковид пациенти во месец јануари, во приватна лабораторија за генетика...

Раkoт вљубен и посесивен, таjни непријатeли саkaaт да му наштетат на лавот

Ако се занимавате со приватен бизнис, ве очекува успех во областите врзани со хуминитарна или уметнички дела. Бракот е стабилен. Брачниот партнер разбира дека...

Германија воведе нови построги правила за влез

За земјите со особено голем број инфекции, меѓу кои е и нашата, или со опасни мутации – од недела важат построги правила за влез...

Несекојдневна сообракајka во Скопје: Велпсипедист преазил пешаk, па избегал

Во текот на вчерашниот ден во 14: 10 часот во Скопје на улица „50-та Дивизија“ велосипед управуван од засега непознато лице кое го напуштило...

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...
- Advertisement -