fbpx
1.3 C
Skopje

Предноста на онлајн Рулетот во живо наспроти традиционалниот

АКТУЕЛНО

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Разликата помеѓу онлајн Рулетот во живо и традиционалниот рулет не е голема, но сепак ја има. Онлајн казината нудат бонуси па тие бонуси може да ги искористете за играње. Тоа е една од причините, затоа што традиционалните казина не нудат такви бонуси. Софтверот е одлично изработен, и имате контакт со дилерот исто како и кај традиционалниот рулет. Секако дека Рулетот во живо потекнува на основа на традиционалниот, но е со малку подобрени карактеристики.

Кога играте Рулет во живо ќе ви биде претставен дилер во живо и може да бирате кај кого ќе играте. Играњето се одвива во реално време, не се работи за снимка и слично. Имате опција и чет во живо преку кој може да го констактирате дилерот. Исто така може да бидете неколку играчи кај ист дилер. Однесувањето кон дилерот и слично исто така е наведено во правилата на онлајн казиното и добро е да се запознаете со нив.

Рулетот во живо е одличен и за почетници

Правилата за секоја рулет маса одредуваат колку е максималиот износ а колку минималниот. Секоја маса во казиното има свои лимити односно колку може да се изгуби и колку да се добие. Разликата на овие две вредности обично е огромна. Секогаш пред играње видете кои се лимитите на таа маса, тоа ќе ви помогне да изберете вистинска стратегија.

Веројатност на добивка кај рулетот

Броевите од 1 до 36 имаат повеќе особини, без разлика дали се црни или црвени или парни и непарни. Во секој случај нивните особини ги делат на две групи. Така шансата ви е 50-50%. Но тука влегува во игра и нулата, која не спаѓа во ни една од овие групи. Нулата прави веројатноста на добивка да биде 48.6%.

Рулетот во живо се игра исто како и во традиционалните казина, но го нуди комфорот на вашиот дом. Играта е потполно иста, тоа  значи дека ставате чипови на броевите кои сакате или на комбинациите. Откако дилерот ќе го заврти рулет тркалото, се покажува која бројка е избрана. Доколку е вклучена во вашата опклада тогаш вие остварувате добивка.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Штотуку соопштени најновите резултати: Дури 3127 лица за само 24 часа се тестирани, 1022 од нив се позитивни на ковид 19

Во последните 24 часа се направени 3127 тестирања, а регистрирани се 1022 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 463, Куманово 30 , Дебар...

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Љубчо Георгиевски: Ќе ги објавувам со име и презиме сите од ВМРО кои плукаат по Заев а зборувале многу за Бугарија

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен македонски премиер, Љубчо Георгиевски во интервјуто на ТВ 24 дебатираше за македонско-бугарските односи и интервјуто кое премиерот Зоран...

Овој напиток е ХИТ во светот: Се пие 15 дена, намалува 80 отсто од маснотиите

Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност. Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и...

Николовски : Штип заслужува да е во сигурни раце

Денеска се приклучив на централниот караван на #СДСМ во Штип, со поддршка и промоција на програмата на Д-р Сашко Николов. Само со Сашко Николов,...
- Advertisement -