fbpx
-5 C
Skopje

Предности на онлајн кладењето

АКТУЕЛНО

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

СДСМ: Штип ќе биде во сигурни раце

Штип ќе добие градоначалник со полн легитимитет на целосно безбедни избори за здравјето на граѓаните и за сите учесници во изборниот процес. Штип...

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Онлајн кладењето започнува пред 20 години, на почетокот тоа функционирало само концептуално. На почеток исто така не биле ретки случаите на неисплатени добивки, затворање онлајн кладилници преку ноќ и слично.

Сега овај начин на кладење е на едно сосем поинакво ниво. Започнувајќи од регулацијата од страна на државата, па се до контролата и безбедноста спроведена од страна на кладилницата, овај начин на кладење ќе ви овозможи одлично искуство.


———————————————————
САМО УШТЕ 2 ДЕНА!
200% бонус до 200 EUR екслузивно во 10Bet казино!
1.Најавете се на казиното на 10Bet или креирајте сметка ТУКА
2.Направете уплата над 20 евра со промо кодот 200PHANTOM
3.Добијте 200% до 200 евра бонус
Регистрирај се на 10Bet казино 
———————————————————


ПРЕДНОСТИ НА ОНЛАЈН КЛАДЕЊЕТО

Голема предност е тоа што вие играте од вашиот дом или кое било место да посакате. Се што ви е потребно е само компјутер, таблет или смартфон. Вие ги избегнувате трошоците што би ги направиле доколку би оделе до кладилница, затоа што некогаш знаат да бидат доста оддалечени. Исто така вие имате уникатна можност да знаете што се случува и во другите онлајн кладилници. Имате увид на коефициентите, по што може да направите избор во која онлајн кладилница ќе играте. Ова директно влијае на вашите финансии, и не мора да се работи само за висината на коефициентите, вие со тоа што ги знаете коефициентите во другите кладилници, може да направите реална слика за ситуацијата.

онлајн кладењето

ЗАПОЧНЕТЕ СО ОНЛАЈН КЛАДЕЊЕ

Ако сакате да почнете со онлајн кладење прво треба да отворите сметка и да се регистрирате. Отварањето сметка и регистрацијата на онлајн кладилниците е бесплатно и едноставно. А единствен услов кој треба да го исполнете е да имате повеќе од 18 години. За да се регистрирате треба да ги внесете основните лични податоци. Следно што е случај кај повеќето кладилници добивате е-маил со кој треба да потврдите за дадените информации.

Единствено нешто што останува за успешно започнување со кладење е уплата на вашата сметка. Некои обложувалници дури пред исплатата бараат некои додатни податоци за вас како на пример број на пасош или лична карта, потврда од телефон или слично. Секоја кладилница нуди различни и повеќе начини за уплата и исплата на добивките. А исто така таму ќе најдете и опис на начините кои ви се достапни, се со цел полесно снаоѓање.

онлајн кладењето

НАЈДОБРИ НАЧИНИ ЗА УПЛАТА И ИСПЛАТА

Секоја кладилница нуди различни и повеќе начини на уплата/исплата. На вас останува да одберете кој начин ќе го користите, и кој начин е најповолен за вас. Некои од најпопуларните и најчесто понудени како и користени се следните:

  • Neteller – онлајн банка
  • Skrill – онлајн банка
  • EcoPayz – онлајн банка
  • Банкарски трансфер –  (wire) трансфер

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Аца Лукас: Трошев пари за жени: Заработувам до 2 милиони евра годишно а сум изгубил 70 милиони евра на коцка

Заработувам помеѓу еден и пол и два милиони евра годишно. Сум изгубил околу 70 милиони евра на коцка, но заработив повеќе од 100 милиони...

Повреда при раѓање му ја парализирала раката на малиот Михаил, за лекувањето потребни 15.000 евра

Повреда при раѓањето на третото дете им го промени текот на животот. Семејството Ристоски од Тетово речиси две години во потрага на лек за...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

Мицкоски најавува блокaда на Скопје: Колку е паметно да се одржуваат протестит за време на пандемија?

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протести со движење на колони возила низ улиците на 11 градови во државата против, како што велат од партијата, криминалот, корупцијата,...
- Advertisement -