11 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Прегазена 64-годишна жена која управувала велосипед на улица во Скопје

Шеесет и четиригодишна жена која управувала велосипед вчера бил прегазена во сообраќајна несреќа во Скопје, на улицата Никола Парапунов, по крстосницата со улицата Волгоградска.

Со возилото управувал 43-годишен скопјанец, информираат од полицијата.

Во незгодата жената се здобила со тешки телесни повреди, по што била пренесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.