fbpx
8 C
Skopje

Прејако видео: Поради високите температури, двајца Австралијанци го претворија својот автомобил во базен на тркала

АКТУЕЛНО

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Веројатно веќе знаете, но додека Европа смрзнуваше и се бореше со снег и ниски температури, Австралија доживуваше вистински горештини.

Барајќи чаре, двајца Австралијанци – познатите близнаци и Youtube пранкстери Racka Racka, решиле да направат нешто што веројатно малкумина би го направиле, под услов прво да им текне. Браќава ја наполниле својата кола со вода, претворајќи ја вистински базен на тркала. Многумина беа посветени од ваквиот нивни проект, па овој начин за да се справат со високите температури предизвика внимание во австралиската јавност.

Институциите пак, од друга страна не се многу воодушевени од нивниот проект, но нема многу што да сторат. Единствено што им останува да ги советуваат дека возење во подводни услови не е препорачливо.

Staying cool in a car pool

We've tracked down one of the blokes responsible for the viral "car pool" video to find out exactly how they did it. www.7plus.com.au/news#TheLatest #7News

Posted by 7NEWS Adelaide on Thursday, January 17, 2019

Пишувано од порталот 365.мк

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Цеца два пати гостувала во една иста емисија, а ова ниkој не го забележал

Српската мега ѕвезда Цеца два пати гостуваше во една иста емисија именувана како „Хит Твит“. Првиот пат на 10 мај кога и го напушти студиото...

Спасовски на средба со актуелниот градоначалник на Штип: Тема на разговор претстојните избори и соработката на локалната самоуправа со полицијата

Денеска имав средба и со вршителот на должноста градоначалник на Штип каде исто така разговаравме за претстојните избори, но и за соработката на локалната...

Звучи како виц, но не е: Маж испешачил 400 километри за да ја разбистри главата по кавгата со жена му

Мажот бил запрен од полицијата рано во понеделникот во близина на Фано во централна Италија. Тој беше уморен и премрзнат, изјави полицаецот Антонио Скванци. Тој на...

Најново: Кафеаните, кафулињата, трговските центри ќе затвораат во 17 часот – соседна Србија со најнови мерки

Српската Влада денеска треба да усвои нови мерки за спречување на ширењето на Ковид-19, предложени од Кризниот штаб. Една од мерките ќе биде угостителските...

ТАЖНА ВЕСТ од Скопје: Пријавено безживотно тело на Бит Пазар на момче кое имало само 27 години

На 01.12.2020 во 05.25 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар бил пронајден починат М.Ш.(27) од Скопје. Од страна на лекар од Итна...
- Advertisement -