fbpx
4 C
Skopje

Прекината серијата од осум домашни победи на Карпош Соколи

АКТУЕЛНО

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Србија пред затворање: Ситуацијата во Ниш е на раб на катастрофа

Во Ниш и натаму расте бројот на заболени со ковид-19. Од вчера тестираните 679 материјали, според податоци на Домот на здравје, позитивни резултати добиле...

Тимот на Карпош Соколи не успеа да ја продолжи серијата од осум домашни победи во регионалната АБА лига, откако во СЦ „Борис Трајковски“ улогата на фаворит ја оправда актуелниот шампион Црвена Звезда, остварувајќи убедлива победа од 61:98.

Момците на Николиќ достоинствено се држеа во првите десет минути, кои ги добија и со минимални 24:23. Сепак, во вториот период Звезда заигра подобро во одбраната и на полувреме имаше предност од 37:49.

Продолжи убедливата игра на евролигашот и во вториот дел, каде само потврди дека моментално е најквалитетен тим во лигата и сосема оправдано главен фаворит за освојување на титулата.

Најрасположен за игра во македонскиот табор беше Лабовиќ со 20 поени и 6 скокови, Трајковски имаше 18 поени и 8 скокови. Кај победниците најефикасен беше Митровиќ со 15 поени, Кузмиќ имаше 14, додека Симоновиќ средбата ја заврши со 13 поени.

Ова беше 22. победа за лидерот Црвена Звезда, која има само еден пораз, додека Карпош Соколи се наоѓа на 9. позиција со 9 победи и 14 порази.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...

ОВАА ЗАГАТКА НИКОЈ НЕ МОЖЕШЕ ДА ЈА РЕШИ, А ДАЛИ ВИЕ ГО ЗНАЕТЕ ОДГОВОРОТ: Кое семејство од фотографијата е сиромашно?

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ: Слика подолу Со оваа загатка ќе го тестирате Вашиот мозок и можеби ќе откриете дали би биле добар детектив. Па, кое од...

(Фото) Легнала да спие и никогаш не се разбудила а мислеше дека е само уморна

Шејла Ровел проговорила за своето страдање, откако нејзината 21- годишна ќерка отишла да си легне во кревет поради главболка, а не сфатила дека добила...

ТАЖНА ИСПОВЕД: На синот и снаата им дадов се, а тие ме оставија на улица

Живеам со мојот син и снаата во нивното лошо расположение. Им дадов сè, а тие ми го “собраа“ имотот откако почина сопругот. Сега ниту...
- Advertisement -