fbpx
11.8 C
Skopje

Премиерот Заев изрази сочувство до семејството на младиот Саздовски

АКТУЕЛНО

,,Омразата и насилството не и прилегаат на Македонија и одат на директна штета на нашата иднина и на нашата младина. Апелирам сите да се воздржиме од говор на омраза и од разгорување нетрпеливост. Само така, ќе им дадеме можност на институциите да си ја завршат својата работа, за што се платени од граѓаните. Правдата и толеранцијата во општеството се наши заеднички цели, да се вложиме целосно и одговорно за да ги достигнеме.

Изразувам сочувство до семејството на младиот Саздовски, нека почива во мир“ – стои во упатеното сочувство на премиерот Зоран Заев до семејството на починатиот Никола Саздовски кој почина откако беше брутално претепан од три лица на улица..

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -