fbpx
38.8 C
Skopje

Премиерот Заев на зимски „распуст“…ќе одмора во ски центар во Италија !

АКТУЕЛНО

Премиерот, Зоран Заев, од денеска па до 17-ти јануари ќе го користи својот зимски одмор, информира владиниот портпарол, Миле Бошњаковски.

Бошњаковски кажа дека Заев зимскиот одмор ќе го користи во Италија, но не кажа во кој скијачки центар престојува премиерот.И пред три години, Заев, тогаш како лидер на опозицијата, беше на зимски одмор во Италија.

На денешната прес конференција, Бошњаковски додаде дека Заев веќе отпатувал во Италија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -