fbpx
20.8 C
Skopje

Премиерот Заев се сретна со потпретседателот на САД Мајк Пенс во Белата Куќа (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Американскиот потпретседател Мајк Пенс, им упати поздрав со кревање на палецот при испраќањето од Белата Куќа на премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни, Никола Димитров.

 

Бела куќа, 20 септември 2018, средба на премиерот Зоран Заев со потпретседателот на САД Мајк Пенс

Posted by Никола Димитров – Nikola Dimitrov on Thursday, September 20, 2018

 

 

Разговорот со потпретседателот Пенс поминал во срдечна атмосфера, а зборувано е за големата поддршка што и ја даваат на Македонија лидерството и народот на САД. Белата Куќа очекува позитивен исход на референдумот и зачленување на Македонија во НАТО.

ИЗВОР: АКО

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -