fbpx
4 C
Skopje

Премиерот Заев учесник во „Економска конференција на Црна Гора 2017 – Предизвици на патот кон Европската унија“

АКТУЕЛНО

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...
Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, денес и утре, 02-ри и 03-ти ноември учествува на меѓународната економска конференција којашто се одржува во Будва, Република Црна Гора насловена „Економска конференција на Црна Гора 2017 – Предизвици на патот кон Европската унија“. Премиерот Заев ја предводи делегацијата на Владата на Република Македонија во којашто се и Кочо Анѓушев-заменик претседател на Владата задолжен за економски прашања, Крешник Бектеши – Министер за економија и Рената Тренеска Десковска – министерка за образование и наука.
 Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, ќе има обраќање на панел дискусијата на тема „Регионот после четири години од Берлинскиот процес“. Во рамки на посетата, премиерот Заев, ќе има и работна средба со потпретседателот на ЕБРД, Пиер Хајрброн.
 Во петок (03.11.2017 година) предвидени се билатерални средби.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...
- Advertisement -