fbpx
9 C
Skopje

Препораки кога треба да избегнете секс

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Речиси секој од нас имал моменти кога после сескуалниот одност, наместо среќа и задоволство да почувствува разочарување. Па затоа тоа да не ви се случи ќе ви ги препорачаме сите основни правила за секс, кој треба да ги избегнувате.

1. Секс со погрешната личност
Доколку не сте во врска, а сте во потрага на авантура, немојте да го земате сексот „здраво за готово“. Но доколку се најдете во таква ситуација, убаво размислете дали предстојната „бурна“ ноќ ќе сакате утредента да ја има во важата меморија и да ја задржите. Овој секс е најчесто под дејство на алкохол. Ако планирате да имате секс со непознат, со добар пријател, со шефот или со некој друг, размислете дали сето тоа на крај ќе ви се исплати.

2. Секс на сила
Доколку имате секс само со цел да ги задоволите потребите на вашиот партнер или да ја исполните вашата брачна должност, тоа е потполно погрешно. Слободно кажете му на вашиот партнер дека немате желба и немојте да тагувате поради тоа. Ќе дојде момент кога ќе бидете спремни за акција. Секс на брзина е идеален во моменти на страст, но никако под притисок.

3. Секс во момент кога сакате да правите нешто

Обидете се да го избегнете сексот во кого нема да бидете сконцентрирани на уживањето, туку мислите ќе ви летаат на друго место. Доколку нешто ве мачи или имате други проблеми за кои размислувате, не се обидувајте да започнете сексуален чин. Во тој момент вашите чувства и мозок нема да бидат на иста бранова должина, па така уживањето ќе изостане.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...
- Advertisement -