fbpx
17.8 C
Skopje

Centar – Владината седница не е за барање нова вонредна состојба бидејќи ВМРО-ДПМНЕ нe сака сега да оди на избори?

АКТУЕЛНО

Како што објави порталот Centar.mk, Владината вонредна седница е со редовни точки поврзани со ситуацијата околу Ковид-19, а не се очекува барање за нова вонредна состојба.

Порталот Centar.mk се повикува на извори од владејачката СДСМ.

Како што пишува порталот нивниот извор брифирал дека не се очекува барање за нова вонредна состојба бидејќи Мицкоски не сакал да оди на избори.

Текстот објавен на Centar.mk можете да го прочитате ТУКА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -