fbpx
-4 C
Skopje

ПРЕСВРТ: Нејмар: – Сакам да играм со Роналдо, да учам од него, но не во Шпанија….

АКТУЕЛНО

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

СДСМ и функционерите застануваат зад премиерот Зоран Заев: Бранко е историја

Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи,...

Убава информација Државата од денеска започна со исплата до 11.000 денари за пензионерите

УБАВА ВЕСТ УТРОВО: Државата од денеска почна да исплаќа до 11.000 денари за сите пензионери Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите за...

Заев: Нам ни треба историја која гради мост на пријателство

Дозволете најпрво да изразам жалење што моето интервју за бугарскиот медиум предизвика толку силни негативни емоции, за кои сум целосно свесен и кои ги...

Бразилското чудо од дете, Нејмар, пред 2014 година изјави дека сака да стане играч од рангот на Роналдо и Меси. Тогаш тој рече дека сака да учи од најдобрите во светот на фудбалот.

„Меси и Роналдо се мои идоли. Би сакал да можам да научам по нешто и од двајцата и да го применам во својата игра, тоа би било идеално“ – изјавил Нејмар.

Нејмар беше во клубот на Барса и успеа да научи многу работи од Меси, но според последните информации и изјави на челните луѓе на управата на каталонскиот клуб тој заминал од Барселона бидејќи бил свесен дека покрај Меси, не може да стане најдобар играч на светот.

По заминувањето во ПСЖ, се погласни с ешпекулациите дека бразилскиот фудбалер е незадоволен од тоа како напредува во неговата кариера кога станува збор за тимот од Париз, па затоа се почесто е поврзуван со трансфер во Реал Мадрид.

Англиските медиуми пишуваат дека извори блиски до бразилецот тврдат дека тој во последно време е позаинтересиран и е во преговори со “Сините“ од Лондон, кои се подготвени на лето да го пуштат Азар да замине во кралскиот клуб во замена и доплата за Кристијано Роналдо.

На тој начин, португалецот кој веќе е 33 години би можел уште две години да игра на врвно ниво а на тој начин, да му помогне на бразилецот да научи многу работи од него, и на тој начин да го замени во титулата – најдобар фудбалер во светот!

Дали овој план на Абрамовиќ ќе успее зависи, не само од неговите, туку и од желбите на португалецот и аргентинецот, како и од тоа дали Реал се подготвени да инвестираат во Азар, во замена за португалецот, истовремено откажувајќи се од намерата да го привлечат Нејмар во своите редови.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Писмo од Тито: Потврдувaaдека Бугарија учествувала во ослободувањето на Македонија

Во текст објавен на 360 степени се пренесуваат дел од писмата на Јосип Броз Тито кои тој во 1944 година ги испраќал до неговите...

Васко Ефтов: Заев успеа да се справи и со Црвенковски и со Груевски, Бранко тоа не може да го поднесе

Еден од најискусните македонски новинари Васко Ефтов во сојата најнова емисија вели дека луѓето на Бранко Црвенковски, а веројатно и самиот тој работат за...

Од СДСМ се огласија за протестот: Едвај 200 луѓе го поддржаа Мицкоски

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски. Граѓаните покажаа дека сакаат...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Пајка: Најлогично решение за претседател на ВМРО-ДПМНЕ е Бранко Црвенковски

По замрзнувањето на членството на Бранко Црвенкоски во СДСМ и големите турбуленции во ДПМНЕ најлогично решение за претседател на ДПМНЕ ВАЉЕВО е токму...
- Advertisement -