fbpx
6.8 C
Skopje

Претседателката на Швајцарија се потпиша во книга за признавање на името – Република Македонија

АКТУЕЛНО

Зоран Заев ќе менува име, а претседателот на Заедницата на македонските друштва во Швајцарија Живко Атанасов излобира претседателката на Швајцарија Дорис Леутар (Doris Leuthard) да се потпише во книгата за собирање на потписи за признавање на името – Република Македонија, пишуваат од партијата Единствена Македонија на својот фејсбук профил.

„Инаку Живко Атанасов е и координатор на Задграничните комитети на Единствена Македонија за Швајцарија.

Македонците се борат за опстанокот на македонскиот народ, нашата борба е света должност и затоа Македонија ќе победи! МАКЕДОНИЈА – БОЈКОТИРА!“, се вели во постот.

Извор: Букефал

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -