fbpx
26.8 C
Skopje

Претседателот на Европскиот парламент со јасна порака на македонски јазик (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Претседателот на Европскиот парламент, Доналд Туск, на својот Твитер профил објави видео на кое на македонски јазик испрати јасна порака до македонскиот народ.

Имено, Туск во видеото раскажува за тоа како Полска пред 30 години донела важна одлука како онаа пред која стои и Македонија.

Како што вели тој, Полска денес ги користи сите неограничени бенефиции кои што ги нуди Европската унија, а со македонскиот народ сподели една од своите животни поуки:

„Никогаш не ја пропуштајте можноста кога ќе ве повикаат да гласате“.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -