10 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Креирана апликација за коронавирусот во Македонија, личните податоци се заштитени – симнете ја и помогнете

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, на денешниот онлајн-брифинг со новинарите истакна дека веќе е изработена и дека наскоро ќе биде официјално...

Каевски: Помош од 14.500 денари за спортистите и спортските работници

Директна помош од 14.500 денари за месеците април и мај, средства наменети директно за спортистите и спортските работници, со цел да се зачуваат нивните...

Медицинско лице од Македонија си ја отвори душата: Драги мои, да ви откријам неколку работи – бараме само две работи

Дојде ред и јас нешто да кажам и верувам дека зборувам во име на сите колеги. Од кога работам во итната служба сум се...

Преубавата Русинка откри: По бракот со султанот, животот ми се претвори во пекол

Љубовната приказна на младата руска мисица Оксана Војеводин и некогашниот малезиски крал, султанот Мухамед V од Келантан веќе со месеци е во фокусот на светските таблоиди, односно нивното разминување и перипетиите кои ги следеле.

Нивниот однос беше шокантен од самиот старт, почнувајќи од 24-годишната разлика меѓу нив преку културолошките спротивности…

Но, сето тоа траело многу кратко, само неколку месеци подоцна оваа љубов пукнала, а Мухамед заминал толку многу далеку што сакал да утврди дали нивниот син е навистина негов.

Оваа 27-годишна убавица сега решила да проговори за сето тоа и изнела многу детали од нивниот однос.

Меѓу другото, се присетила и за непријатното искуство само нколку денови по венчавката, тогаш на султанот му заѕвонил телефонот, а на екранот пишувало Боб.

„Бев сигурна дека станува збор за еден од неговите пријатели кои сакаат да му честитаат за бракот. Се јавив и чув хистерична жена која почна да ми се дере и да тврди дека таа е негова сопруга, а не јас. Ми се дереше и ме праша со кое право јас сум се јавила на телефонот“ – раскажала Оскана, додавајќи дека тоа наводно била неговата сопруга од Чешка која се претставила како Дијана Петра.

Откако Мухамед се вратил од тоалет, го зел телефонот и заминал да разговара во друга просторија.

„Ми кажа дека тоа е неговата поранешна сопруга која не знаела дека сме венчани. Освен тоа, кажа дека постојат некои нерешени работи меѓу нив, а една од нив била поврзана со имотот“ – рекла убавата Русинка.

Дијана Петра, исто така наводно постојано ѝ испраќала заканувачки пораки на Оскана и на нејзините пријатели.

Извор: ТОЧКА

Latest Posts

Креирана апликација за коронавирусот во Македонија, личните податоци се заштитени – симнете ја и помогнете

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, на денешниот онлајн-брифинг со новинарите истакна дека веќе е изработена и дека наскоро ќе биде официјално...

Каевски: Помош од 14.500 денари за спортистите и спортските работници

Директна помош од 14.500 денари за месеците април и мај, средства наменети директно за спортистите и спортските работници, со цел да се зачуваат нивните...

Медицинско лице од Македонија си ја отвори душата: Драги мои, да ви откријам неколку работи – бараме само две работи

Дојде ред и јас нешто да кажам и верувам дека зборувам во име на сите колеги. Од кога работам во итната служба сум се...

АКТУЕЛНО

Путин не дозволува да му се прекрши зборот: Доктор заврши зад решетки поради корона вирусот

Руските власти ја уапсија претседателката на независниот синдикат на лекарите, Анастасија Василиева. Таа го критикувала малиот официјален број на заразени со корона вирусот во...

(ФОТО) Нема да поверувате – Како изгледал министерот Венко Филипче како студент

Шармантен и неодолив, министерот за здравство Венко Филипче е фигура број еден во последниот месец во државата. Како и не би бил, кога успешно...

(ВИДЕО) Како бе Роналдо, на таа пара – ако сакаш, ние да собереме донации?

Карантинот и самоизолацијата ги фати буквално сите, поради што многумина се одлучија фризурата да ја направат сами, односно со помош на домашните, за да...

Вработена во поликлиниката во Чаир заразена со Ковид-19, се дезинфицира целиот објект

ОБНОВЕНО: Веста се однесува за политиклиниката во Чаир. Без намера да создадеме паника кај трудниците.  Вработена во поликлиниката во Чаир е позитивна на ковид-19. Информацијата...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.