fbpx
11.8 C
Skopje

При катастрофа на туристички автобус во Северна Кореја загинале 30 кинези

АКТУЕЛНО

При тешка катастрофа со автобус во Северна Кореја синоќа загинале многу кинески туристи, соопшти кинеското министерство за внатрешни работи.
Кинески дипломати заминале на местото на несреќата во провинцијата Север Хвангха. Министерството не соопшти колку се загинати или ранети.

Кинеска телевизија информира дека туристичкиот автобус паднал од мост а повеќе од 30 луѓе се мртви.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -