fbpx
4 C
Skopje

Причини поради кои мажите ги напуштаат жените во кои се заљубени

АКТУЕЛНО

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

НАЈНОВО: TOЛКУ ОД УБАВОТО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА – СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПPOМЕНА ОД УТРЕ

Утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Во сабота поради продор...

Рускиот астролог Василиса Володина открива: 3 хороскопски знаци кои ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите дека...

Спасовски се огласи за ТиkТоk: Aпелирам за внимателно користење на социјалните мрежи

Апелирам за внимателно користење на социјалните мрежи. МВР од страна на Интерпол доби информација дека на профили на социјалната мрежа „Тик Ток“ во Русија...

Дури и кога сте во подолга и цврста врска, постојат работи кои мажите нема да ги толерираат. Тој е спремен да се промени во одредени ситуации за вас, но немојте да претерувате во вашите барања.

1. Посакувате да го промените

Едноставно е: децата се воспитуваат, но не и возрасните мажи. Вашиот парнер ќе се согласи да промени некои работи кај себе поради вас, но доколку претерате и се обидете да го промените во потполност, може лошо да резултира за вас. Најпрво ќе започне да прашува во што сте се заљубиле, а подоцна ќе се чувствува дека не е доволно добар за вас, па со тек на време ќе тргне во потргна на жена која ќе го цени и прифати онаков каков што е.

2. Сакате да ве моли за секс

Иако си мислите дека тоа ќе го прави постојано, тој ќе ве замоли неколку пати, а подоцна ќе тргне среќата да си ја бара кај друга жена Сексот е важен дел од животот на мажите, па доколку се противите, тоа со сигурност ќе го оддалечи од вас.

3. Постојано му префрлате

Престанете со постојаното префрлување. Нормално е да имате и да му дадете некои забелешки. Тие тоа го сваќаат како омаловажување, а тоа нема да функционира во полза на вашата врска.

4. НИКОГАШ не го споредувајте со вашите бивши

Никој не сака да биде споредуван со други, а посебно мажот кого својата сакана го споредува со нејзините поранешни партнери. Иако е свесен дека имате љубовна историја, тоа е последна работа која тој сака да ја слушне. Докажете му дека тој е единствен и најважен за вас, доколку сакате да го имате постојано покрај вас.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ЈА СТРЕСЕ И МАКЕДОНИЈА: Земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтер ја погоди нашата соседна земја Грција

Прочитај повеќе во продолжение на текстот Земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтер во 18:38 часот е регистриран на 31 километaр од Лариса, а...

Патник добил чудна порака од вработена на аеродром: Ја пријавил по што добила отказ

Работничка во обезбедувањето на њујоршкиот аеродром добила отказ бидејќи на еден патник му дала со рака напишана порака “Грд си”. Инцидентот се случил во јуни,...

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

Која е „крвната група“ на која припаѓа Македонија?

Од 1998 година па се до ден денешен сите Влади без исклучок во својата програма ветуваат европска иднина на државата. Почнувајќи од владата на...

Сакате шарена градина? Во март се сади ова цвеќe

Да имате прекрасна градина на лето, ви препорачуваме да ги послушате овие совети за садење цвеќиња. Бројни билки се садат во март, а тоа се...
- Advertisement -