fbpx
-2 C
Skopje

Приходите на „Huawei“ се зголемиле за 42 % во 2016

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Huawei очекува 42 % раст на приходите од бизнисот со кориснички производи во текот на изминатата 2016 година. Прелиминарните податоци покажуваат приходи во износ од 178 милијарди кинески јуани, со што компанијата ќе го зацврсти својот стабилен раст за петта година по ред, пренесе „TechNews“.

Испораката на смартфони достигна 139 милиони бројки, со 29 % раст на годишна основа, соопшти официјално „Huawei Consumer Business Group“.

Според „IDC“, растот на глобалниот извоз на смартфони е само 0,6 % во текот на 2016 година.

„И покрај тешките услови на пазарот, „Huaweii“ продолжува да расте со водечко темпо во индустријата. Ова е како резултат на нашиот ориентиран пристап кон создавање на вредни иновации, како и на нашата долгорочна посветеност во создавањето на еден уникатен и препознатлив бренд“, истакна извршниот директор на „Huawei“, Ричард Ју.

Во 2017 година компанијата ќе ја засили мрежата за снабдување, дистрибутивните канали, истражувачката и развојната дејност, услуги и други аспекти од бизнисот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Доктор појаснува: Еве кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

„Колку почесто излегувате надвор и повеќе време поминувате во гужва, почесто треба да ја перете вашата заштитна маска или пак едноставно да ја фрлите...

Николов: Предвидуваме изградба на конзоли за пешаци на река Отиња.

За три години, локалната самоуправа предводена од СДСМ реализираше бројни капитални проекти, важни за унапредување на квалитетот на живот на нашите сограѓани.Штип мора да...

Богојески распали по Груевски: Завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање

Оваа завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање... за стопирање на македонската интеграција во ЕУ... Но штом го чепнаа кај што го...

Венко Филипче со важна информација: Добивме 13.500 брзи тестови од Норвешка

Денеска добивме донација од 13500 брзи тестови од Норвешка, а 10000 од нив ќе бидат за Министерството за здравство. Оваа помош произлезе од потпишаниот...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...
- Advertisement -