fbpx
13.8 C
Skopje

Принцеза на МАМА: Погледнете како изгледаат вистинските родители на малата Мелек

АКТУЕЛНО

Серијата „Се викав Мелек“ (мелек – ангел) носи потресна судбина на едно малечко девојче кое е жртва на семејно насилство.

Уште на правата епизода ги разбуди сите емоции кај гледачите, а допрва следуваат потресни епизоди од животот на мелечкото девојче.

Имено, приказната е базирана за децата кои се жртва на семејно насилство во Азија, а откако се снимаше првата сезона во 2016 година, режисерот и сценаристите ја започнаа и втората сезона која ја реализираа до самиот крај на 2017 година.

За Мелек или малото талентирано осумгодишно девојче Берин Гокјилдиз ова не е прва улога.

Досега се има појавено во уште три серии и неколку реклами, па оттука нејзините телевизиски и актерски ангажмани постојано се зголемуваат.

Имаку за улогата на Мелек таа веќе доби и награда на престижните филмски награди во Турција.

Во прилог фотографии од вистинските родители на малата Берин.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -