fbpx
13 C
Skopje

Променила само една навиkа и ослабела 20 килограми: Дру Баримор открила како ја довела линијата до совршенство

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

На 45 години може да се пофали со совршена фигура, но патот до совршена линија не бил воопшто лесен, како што признава и самата.

„Како некој што многу сака масна и тешка храна, ми беше тешко да се навикнам на новиот режим на исхрана, но денес со 20 килограми помалку, се чувствувам подобро од кога било претходно. Дефинитивно вредеше.“

Таа сите заслуги за витата линија што сега ја има му ги припишува на личниот тренер Марни Алтон.

„Ми помогна. Ме излечи. Ме охрабри да продолжам понатаму кога почувствував дека губам сила и волја. Кога променив само една навика и наместо да лежам и да гледам филмови, тоа време го користев за вежбање, килограмите почнаа да исчезнуваат“, искрено открила актерката.

Актерката ја редуцирала исхраната, но уверена е дека најголема трансформација доживеала благодарение на редовните тренинзи кои се состојат од три сегменти: кардиовежби, вежби за снага и истегнување. Овие три чекори се неопходни во текот на секој тренинг за да се согорат масните наслаги, да се обликуваат вретенести мускули и да се спречат воспаленија.

„Понекогаш тренингот изгледа вака: Пуштаме гласна музика и танцуваме. Танцот согорува голем број калории, а многу е забавно“, вели Дру.

Таа вежба 3 пати неделно по 40 минути. Иако тоа не и’ е омилениот дел од денот, признава дека по завршениот тренинг се чувствува многу подобро физички и психички.

Таа вели дека потребно е време за промената да биде видлива и советува дека секој што сака да ослаби, треба да се вооружи со трпение.

„Напредокот се случува во милиметри, а не во милји. Тоа го научив од мојата инструкторка и тоа ме мотивира да продолжам понатаму. Најдов рамнотежа и се чувствувам одлично. Ми требаа 45 години за да сфатам дека никој не може да биде совршен, но подобро некогаш отколку никогаш.“
Променила само една навика и ослабела 20 килограми: Дру Баримор открила како ја довела линијата до совршенство

Што се однесува до исхраната, не се придржува до ригорозни диети, но се обидува да јаде поздрава и полесна храна. Некогаш знаела да изеде хамбургер или пица, но денес ги заменила со месо и многу зеленчук.

Исто така, внесува многу течности во организмот и нагласува дека тоа е исклучително важно.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -