fbpx
19 C
Skopje

Промените на „iPhone“ во 2017 година ќе ги разочараат најголемите фанови

АКТУЕЛНО

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Со крајот на 2016 година, фановите на „Apple“ и телефоните „iPhone“ со нетрпение ги очекуваат новите промени на производите кои би требало да излезат во новата година. Најочекувана промена е тоа што уредите треба да бидат 5 инчни, со тоа што камерата ќе биде и вертикална.

Сепак, според Мак Отакара од Јапонија, „Apple“ нема да прави радикални промени, па следната година ќе ги претстави „iPhone 7S“ и „iPhone 7S+“ кои ќе бидат речиси идентично со овогодинешните модели.

И покрај тоа што во голбала ќе бидат идентични, ќе постојат и мали промени, а како главна се наведува промената на големината на екранот, кој од 4,7 ќе скокне на 5 инчи.

Со сето ова, камерата наместо хоризонтално како до сега, би требало да биде поставена вертикално. Не е исклучена можноста ниту „Apple“ во новата година да извади и трет производ, што ќе биде огромно изненадување на пазарот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...
- Advertisement -