fbpx
7.7 C
Skopje

Пронашле богатство во својата градина, но вистинското изненадување било кога дознале на кого му припаѓа (Видео)

АКТУЕЛНО

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Детскиот сон за пронаоѓање на скриено богатство му се остварил на еден пар од Њујорк, кога во градината од својот дом пронашле метален сеф полн со злато, дијаманти и банкноти.

Богатството од 52 илјади долари кое тие го пронашле им припаѓа на нивните соседи кои биле ограбени пред седум години. Метју и Марија Емануел го пронашле сефот кога најмиле работници да им посада ново дрво во градината. Тие четири години живееле во домот потполно несвесни што се крие во нивната градина.

Дури кога елен ги изел остатоците од старото дрво, тие ја забележале металната кутија.

“Не знаевме дека станува збор за сеф, мислевме дека внатре има некои кабли за електрична енергија”, објаснил Метју.

Работниците ја извадиле кутијата, а внатре биле пронајдени златни прстени, вклучувајќи и веренички прстен, банкноти од по 100 долари и полускапоцени камења.

“Беше неверојатно. Внатре стоеше лист со адресата на нашите соседи. Тропнав на нивната врата и ги прашав дали биле ограбени, а тие го потврдија тоа. Госпоѓата беше во шок бидејќи полицајците ѝ кажале дека никогаш нема да ги види своите работи”, изјавил тој.

Полицијата известила дека грабежот се случил во 2011 година и притоа бил украден сефот. Марија изјавила дека многумина ја прашале дали ќе го вратат пронајденото богатство, но таа не се двоумела.

“Тука нема прашања, работите не се наши”, изјавила таа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Цеца два пати гостувала во една иста емисија, а ова ниkој не го забележал

Српската мега ѕвезда Цеца два пати гостуваше во една иста емисија именувана како „Хит Твит“. Првиот пат на 10 мај кога и го напушти студиото...

Спасовски на средба со актуелниот градоначалник на Штип: Тема на разговор претстојните избори и соработката на локалната самоуправа со полицијата

Денеска имав средба и со вршителот на должноста градоначалник на Штип каде исто така разговаравме за претстојните избори, но и за соработката на локалната...

Звучи како виц, но не е: Маж испешачил 400 километри за да ја разбистри главата по кавгата со жена му

Мажот бил запрен од полицијата рано во понеделникот во близина на Фано во централна Италија. Тој беше уморен и премрзнат, изјави полицаецот Антонио Скванци. Тој на...

Најново: Кафеаните, кафулињата, трговските центри ќе затвораат во 17 часот – соседна Србија со најнови мерки

Српската Влада денеска треба да усвои нови мерки за спречување на ширењето на Ковид-19, предложени од Кризниот штаб. Една од мерките ќе биде угостителските...
- Advertisement -