16 C
Skopje

Првата дама на САД, Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ.

АКТУЕЛНО

Првата дама на САД, Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ.

twitter.com/FLOTUS/status/1201351943790174208?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1201351943790174208&ref_url=https%3A%2F%2Flider.com.mk%2Fsvet%2Fvideo-melanija-tramp-pokaza-kako-ja-nakitila-belata-kukja-za-bozikj%2F

– Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас – напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи возбуда од претстојната Божиќни празници.

Foto

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Цаца Биљановска поднела приговор за казната од 10.000 евра, денеска се појави во суд

Поранешната директорка, а сега докторка на Кожната клиника, Нина Цаца Биљановска поднела приговор на предлогот на Обвинителството да биде казнета со 10 илјади евра...

Косово воведе задолжителен тест за влез на граѓаните од Македонија, Црна Гора и од БиХ

Косовската влада воведе задолжителен негативен тест РТ-ПЦР при влез во земјата за граѓаните од Македонија, Црна Гора и од Босна и Херцеговина. Тестот е со...

Се формираат регионални „Ковид – центри“ во 16 општини

Градоначалниците на 16 општини во земјава го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во...
- Advertisement -