fbpx
5 C
Skopje

Првите месец дена беше ТЕШКО, но човек се навикнува: Ана Николиќ откри тајна – вака се решив од вишок килограмите

АКТУЕЛНО

Пејачката Ана Николиќ во текот на изминатите години помина една вистинска трансформација на своето тело, а сега откако се решил од вишокот килограми, повторно има насмевка на лицето.

Ана од почетокот на кариерата важеше за една од најатрактивните пејачки на естрадата, за кои мажите губеле глава.

Сепак, пред околу четири години започна нејзината борба со вишокот килограми, а лицето на Николиќ покажа се поголема несигурност поради овој проблем.

Како што и самата рече во една прилика, во моментот кога отишла да се породи со ќерката Тара, Ана имала 100 килограми.

Сепак, едно нешто што сите го забележаа е дека во тие прилики таа секогаш имаше сериозен, понекогаш дури и тажен израз на лицето, што го рефлектираше нејзиното незадоволство.

Сепак, со работа, дисциплина и силна волја и мотивација, Ана повторно се посвети на својот изглед и килограмите почнаа да се топат.

Како што еднаш рече, успеала да изгуби повеќе од 50 килограми, со помош на редовни тренинзи, диети и апчиња за слабеење.

Мојата тајна за тоа како ослабев. Најважно е внесувањето на течности. Јас ја имам мојата утринска рутина. Штом станам, пијам 2 чаши вода. Некогаш со лимон, а некогаш без. Ова е проследено со мојот појадок, често јајце на око со домат или некој друг зеленчук. Понекогаш можеби само свежа салата или житни култури. За време на ручекот, јадам бело месо или риба со варен зеленчук.

Отсекувам јаглехидрати (бело брашно), се држам до внесот на калории од 1000ккали до 1200ккали. Целосно се откажав од бонбони. И месо, освен риба. Ако навистина ми падне шеќерот, тогаш јадам лажица нутела и замислувам дека сум јадел сè. Губењето на вишокот килограми е прашање на психата – рече Ана

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -