fbpx
5 C
Skopje

Прво го заглави авионот под мост, па го изваде со една едноставна финта

АКТУЕЛНО

Откако возачот на еден транспортен камион направи лоша проценка, авион Ербас 320 заврши заглавен под мост во Кина.

Возачот мислел дека ќе може да помине под мостот, премногу низок за под енго да помине големиот авион. Настанот се случи во округот Жаоли во провинцијата Харбин, пренесува Simpleflying.com.

Ербас остана заглавен под мостот, а возачот на камионот се обидуваше да го ослободи авионот. Му беа потребни околу 20 минути за да ја реши комплицираната ситуација без да го оштети авионот. Тој се сети да го испушти воздухот од гумите, со што обезбеди простор да излезе авионот од под мостот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -