fbpx
11.8 C
Skopje

Психолог ги советува португалските фудбалери да мастурбираат пред натпреварите на СП

АКТУЕЛНО

На играчите од португалската фудбалска репрезентација им беше советувано да мастурбираат пред своите натпревари на Светското првенство 2018 година.

Според сопругата на голманот Руи Патрицио, вклучувањето на „раката“ ќе им помогне да ја освојат титулата во светот.

Вера Рибеиро е секс-терапевт и се чини дека е свесна за потребите на спортистите. Психологот е на мислење дека мастурбацијата ќе им помогне на играчите да бидат порелаксирани и помалку истакнати од оние кои претпочитаат апстиненција.

– Фудбалерите не смеат да имаат секс пред натпреварите. Знаеме дека за време на вакви настани тие не се во контакт со нивните семејства, но и за тоа има решение, изјави психологот Рибеиро.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -